Not a person

Mediateka

Clausewitzo viršelis

Clausewitzo viršelis

Laura Klimaitė-Lusa: „Tikslas buvo atskleisti karo sukeliamas emocijas.“ Laura Klimaitė-Lusa – Berlyne gyvenanti ir kurianti grafikos dizainerė, Klimaite Klimaite studijos bendraįkūrėja, sukūrusi ne vieną „Phi“ knygos viršelį. Paprašėme Lauros pasidalinti...

read more

„Tarp vertės ir poveikio“ ištakos

Kalbėdami apie tai, kaip gimė mintis kartu rašyti knygą apie humanitarinių mokslų padėtį Lietuvoje, Kirtiklis ir Gedutis prisiminė 2010 metus. Tuomet, pasirodžius garsios filosofės Marthos Nussbaum knygai Not for Profit: Why Democracy Needs Humanities kilo plačios tarptautinės diskusijos, o daugybė mokslinkų iš viso pasaulio pripažino Nussbaum iškeltas problemas.

Nerijus Milerius „Žiūrėti į žiūrintįjį“

Monografijos Žiūrėti į žiūrintįjį: kinas ir prievarta pristatymas Vilniaus knygų mugėje. Diskusijoje dalyvauja: Nerijus Milerius – monografijos autorius, filosofas, režisierius, scenarijaus autorius; Mantė Valiūnaitė – kino kritikė, kino kuratorė. Moderuoja: Agnė...

Jan Patočka. Platonas ir Europa (ištrauka)

Tai, ką ruošiuosi šiandien pasakyti, iš tikrųjų nėra paskaita. Tai įvadas į bendruosius orientavimosi šiandienos pasaulyje klausimus, – bandymas, po kurio galėtų būti ir kitas, jeigu jus tai sudomintų. Džiaugčiausi, jeigu dirbtume palaikydami vieni kitus, tai reiškia, klausdami ir prieštaraudami, tad prašau jus, kad mano dėstymo nelaikytumėte kažkuo jau paruoštu ir užbaigtu, o veikiau bičiulišku pokalbiu.

Kęstas Kirtiklis ir Aldis Gedutis: Humanitarika unikaliai susieta su kalba

Gedutis/Kirtiklis: Sunku vienareikšmiškai pasakyti. Kadangi manome, kad krizė yra bent jau pastarojo laiko humanitarų nuolatinė būsena, kad tai reiškinys, kuris visuomet yra su mumis, jos priežastys gerokai susipynusios. Tačiau galima skirti vidines (metodologines ar disciplinines) ir išorines (administracines, politines, ekonomines) humanitarinių mokslų krizes.

Skandalingieji Spinoza ir Traktatas

1670 m. pradžioje išleistas Teologinis-politinis traktatas vėliau perleistas keturis kartus, nurodant vis tą pačią leidimo datą, taip siekiant nuslėpti leidimo vietą ir perspausdinimo faktą. Toks slaptumas buvo reikalingas dėl to, kad Spinozos veikalas netruko būti įtrauktas į draudžiamų knygų sąrašą.

Roland Breeur

Roland  Breeur  (1966) is a philosopher, professor, author.   R. Breeur  wrote his PhD on Marcel Proust, studied Henri Bergson, Maurice Merleau-Ponty, Jean-Paul Sartre.  Later on, he shifted his investigative focus to the origins of French Modernity from Descartes to  Malenbranche.  

Darian Leader

Darianas Leaderis gimė 1965 metais Alamedos apygardoje Kalifornijos valstijoje. Kai jam suėjo dveji metai, su šeima persikėlė į Angliją. Leaderio tėvai buvo mokytojai. Jo tėvas dėstė fiziką Kembridže, o motina moderniąsias kalbas Londone. Leaderis savo vaikystę praleido ir Kembridže, ir Londone, bet mokyklą lankė sostinėje.

Spinozos politinė mintis ir įtaka filosofijos raidai

Spinozos kaip politikos mąstytojo reikšmę tempo jo kaip racionaliojo metafiziko šlovė. Ir vis tik nereikėtų abejoti politinių Spinozos tekstų reikšme filosofijos ir politinės minties istorijai.

„Mažųjų Platonų“ serija

Jeanas Paulis ir Morina Mongin Mažųjų Platonų leidyklą įkūrė 2009 savo namų virtuvėje. Per tuos metus pora ne tik susilaukė keturių vaikų bei įkūrė knygynėlį Paryžiuje, kur vyksta gyvi filosofų susitikimai su jauniausiais skaitytojais, bet ir išleido daugiau nei 40 filosofinių knygelių vaikams, kurios po pasaulį pasklido išverstos į daugybę kalbų.

2/8 – Laurynas Adomaitis ir Antanas Obcarskas

Filosofas Laurynas Adomaitis ir režisierius Antanas Obscarskas diskutuoja apie filosofiją ir teatrą.  Tema: Filosofija ir teatras Plakato autorė: Laura Klimaitė.
Antanas Gailius

Antanas Gailius

Antanas Gailius – poetas, vertėjas. 1973 m. baigė vokiečių kalbą ir literatūrą Vilniaus universitete. Dirbo „Minties“, „Vagos“, „Vyturio“ leidyklose. Leidyklos „Amžius“ steigėjas.

read more