Not a person

Media

Aurimas Šimeliūnas. Sokrato teismas. EP1

Aurimas Šimeliūnas. Sokrato teismas. EP1

Pirmoje laidoje siūlome mintimis pasivaikščioti po Sokrato teismo proceso prieangį, pažvelgti į istorinį, filosofinį teismo kontekstą iš šiandieninio, ironiško, galbūt net ciniško žmogaus perspektyvos. Laidoje iš naujo keliami klausimai apie Sokrato teismo prasmingumą, teisingumą ir galbūt net tiesą ir bergždžias jos paieškas.

read more

Apie pandemiją, VKM 2022 ir knygų kainas.

Pirmas epizodas. Du maži leidėjai – Tomas iš Phi ir Sigita iš „Aukso žuvų“ dalinasi mintimis apie pandemijos įtaką leidybai, apie pasiruošimo 2022 metų Vilniaus knygų mugei vargus, pasakoja iš ko susideda knygos kaina ir kodėl artimiausiu metu ji nežada mažėti.

Daina Habdankaitė

Daina Habdankaitė – filosofė ir vertėja. Šiuo metu Daina Habdankaitė yra VU doktorantė, jos disertacijos tema – Ateities ontologijos šiuolaikinėje filosofijoje: Stiegleris ir Meillassoux. Moksliniai interesai apima 20 a. prancūzų filosofiją, spekuliatyvųjį realizmą, naujuosius materializmus.

„Mažųjų Platonų“ serija

Jeanas Paulis ir Morina Mongin Mažųjų Platonų leidyklą įkūrė 2009 savo namų virtuvėje. Per tuos metus pora ne tik susilaukė keturių vaikų bei įkūrė knygynėlį Paryžiuje, kur vyksta gyvi filosofų susitikimai su jauniausiais skaitytojais, bet ir išleido daugiau nei 40 filosofinių knygelių vaikams, kurios po pasaulį pasklido išverstos į daugybę kalbų.

Istorinis ir filosofinis „Metafizinių apmąstymų“ kontekstas

Apmąstymai apie pirmąją filosofiją, kuriuose įrodomas Dievo buvimas ir sielos nemirtingumas (dažnai vadinami Metafiziniais apmąstymais, Metafizinėmis meditacijomis arba tiesiog Apmąstymais ar Meditacijomis) turbūt yra viena reikšmingiausių filosofinių knygų Vakarų kultūrinėje tradicijoje.

Jan Patočka

Jan Patočka – čekų filosofas, „Chartijos ’77“ atstovas, visuomenės veikėjas, E. Husserlio ir M. Heideggerio mokinys. Patočka mirė 1977 metais po po ŠtB (Čekoslovakijos saugumo tarnybos) tardymo procedūros.

Alius Jaskelevičius

Alius Jaskelevičius – filologas, vertėjas, Vilniaus universiteto dėstytojas-asistentas Anglistikos, romanistikos ir klasikinių studijų institute.
Alius Jaskelevičius yra įgavęs bakalauro, magistro bei daktaro laipsnius Vilniaus universitete. 2020 m. apgynė daktaro disertaciją Panhelėninio tapatumo konstravimas klasikiniame graikų istoriniame diskurse.

Filosofo Emmanuelio Levino įtaka filosofinei tradicijai

Emmanuelis Levinas yra vienas iš turtingos Vakarų metafizikos įveikos tradicijos atstovų ir žvelgiant iš šiandienos perspektyvos – vienas jos paskutinių atstovų. Ar Levinui pavyko peržengti metafizinį mąstymą? Ne. Metafizika vis dar gyvuoja tarp mūsų.

Keturi filosofijos veikalai keturioms Advento savaitėms

Iki Kalėdų belikus keturioms savaitėms, tikrai verta ir teisinga lakstymą po prekybos centrus iškeisti į susitikimą su knyga! Šiame mūsų blogo įraše dalinamės Vilniaus ir Turino universitetų filosofijos doktoranto Ruslano Baranovo knygų rekomendacijomis. Keturioms Advento savaitėms jis siūlo keturis vidutinio dydžio filosofijos veikalus, kurie padės kiek kitaip prieiti prie Kalėdų dvasios, apie kurią tiek daug kalbama šventiniu laikotarpiu.

XX. a. karai ir XX a. kaip karas (knygos ištrauka)

Janas Patočka yra vienas žymiausių XX a. čekų filosofų. Ši jo esė pasirodė svarbiausiame filosofo darbe „Eretiškos esė apie istorijos filosofiją“. Tekstą iš čekų kalbos vertė Almis Grybauskas.

René Descartes’o veikalo „Sielos aistros“ istorinis ir filosofinis kontekstas

Nuo 1643 metų filosofas René Descartes’as pradėjo dažnai susirašinėti su Čekijos (Bohemijos) princese Elžbieta. Laiškuose aptinkami svarstymai apie moralę, emocijas bei etiką galiausiai buvo surinkti, perrašyti, idant turinį suprastų ne tik princesė Elžbieta, bet ir platesnis skaitytojų ratas.