Not a person
Franz Rosenzweig

Franz Rosenzweig

Franzas Rosenzweigas (1886–1929) – vokiečių teologas ir filosofas.

Nigel Warburton

Nigel Warburton

Britų filosofas Nigelis Warburtonas (g. 1962) – vienas žymiausių filosofijos populiarintojų, parašęs aibę filosofiją populiarinančių knygų, specializuojasi estetikos ir etikos srityse. Warburtonas kuruoja vieną populiariausių tinklalaidžių skirtų filosofijai – „Philosophy Bites“, rašo naujienų portalui „The Guardian“.

Jan Patočka

Jan Patočka

Jan Patočka – čekų filosofas, „Chartijos ’77“ atstovas, visuomenės veikėjas, E. Husserlio ir M. Heideggerio mokinys. Patočka mirė 1977 metais po po ŠtB (Čekoslovakijos saugumo tarnybos) tardymo procedūros.

Saulius Geniušas

Saulius Geniušas

Saulius Geniušas filosofijos bakalauro laipsnį įgijo Vilniaus universitete, o daktaro – New School for Social Research (JAV). Savo daktaro disertacijoje, kuri buvo apdovanota Hanso Jono premija, tyrinėjo Edmundo Husserlio fenomenologinę horizonto koncepciją.

Anne Conway

Anne Conway

Anne Conway (1631–1679) gyveno 17 amžiuje – laikais, kai vyko didžiulės filosofijos, mokslo ir ekonomikos transformacijos. Vaikystėje išmokusi lotynų, graikų ir hebrajų kalbų, vėliau savo pusbrolio buvo supažindinta su žymiu to laikmečio Kembridžo platoniku Henry’iu More’u. Taip tarp jų užsimezgė visą gyvenimą trukusi draugystė.

Nicolas de Warren

Nicolas de Warren

Nicolas de Warren is a philosopher from the United States of America. He is currently a Professor of Philosophy at Penn State University.  Having studied in Paris and Heidelberg, Nicolas de Warren graduated with PhD from Boston University, where he wrote his doctoral dissertation titled The Promise of Time: Time-Consciousness and the Breakthrough of Phenomenology.

Roland Breeur

Roland Breeur

Roland  Breeur  (1966) is a philosopher, professor, author.   R. Breeur  wrote his PhD on Marcel Proust, studied Henri Bergson, Maurice Merleau-Ponty, Jean-Paul Sartre.  Later on, he shifted his investigative focus to the origins of French Modernity from Descartes to  Malenbranche.  

Ciceronas

Ciceronas

Ciceronas pagrįstai laikomas vienu iš dviejų ryškiausių romėniškosios filosofijos atstovų greta Senekos (4 m. pr. Kr. – 65 m. po Kr.), o jo filosofiniai veikalai net po kelis kartus yra išversti į visas didžiąsias Europos kalbas.

Søren Kierkegaard

Søren Kierkegaard

Sørenas Kierkegaardas gimė 1813 metais gegužės 5 dieną Kopenhagoje, turtingoje Ane’os Sørensdatter Lund Kierkegaard (1768–1834) ir prekybininko Michaelio Pederseno Kierkegaardo (1756–1838) šeimoje.

René Descartes

René Descartes

René Descartes’as – prancūzų kilmės matematikas, mokslininkas, metafizikas bei filosofas. R. Descartes’as gimė Turenės provincijoje 1596 metais, tačiau ankstyvoje paauglystėje, mirus jo motinai, iš šio regiono išsikraustė.

Kęstas Kirtiklis

Kęstas Kirtiklis

Kęstas Kirtiklis – žurnalistikos ir medijų tyrimo centro docentas, daktaras, 2009 metais apgynęs daktaro disertaciją Komunikacijos samprata šiuolaikinėje filosofijoje. Vilniaus universitete dėsto komunikacijos filosofiją bei filosofijos teorijas.

Aldis Gedutis

Aldis Gedutis

Aldis Gedutis – filosofijos profesorius, Klaipėdos universiteto Socialinių pokyčių studijų centro vyriausias mokslo darbuotojas, interesų kryptys – socialinių ir humanitarinių mokslų filosofija, miesto studijos, kritinė kartografija.

Darian Leader

Darian Leader

Darianas Leaderis gimė 1965 metais Alamedos apygardoje Kalifornijos valstijoje. Kai jam suėjo dveji metai, su šeima persikėlė į Angliją. Leaderio tėvai buvo mokytojai. Jo tėvas dėstė fiziką Kembridže, o motina moderniąsias kalbas Londone. Leaderis savo vaikystę praleido ir Kembridže, ir Londone, bet mokyklą lankė sostinėje.

Baruch Spinoza

Baruch Spinoza

Baruch (Benediktas de) Spinoza (1632–1677) – vienas svarbiausių ir neabejotinai radikaliausias ankstyvosios modernybės filosofų. Jo idėjose susitinka dekartiškoji metafizika bei epistemologija ir antikinio stoicizmo, Hobbeso filosofijos bei viduramžių žydiškojo racionalizmo elementai, drauge suformuodami itin originalią sistemą.

Platonas

Platonas

Platonas (422–347 m. pr. Kr) – graikų mąstytojas, kilęs iš Atėnų. Kartu su savo mokytoju Sokratu bei mokiniu Aristoteliu padėjo Vakarų filosofijos pagrindus. Žymus savo ontologine idėjų teorija, teigiančia, jog egzistuoja ideali būtis ir nuo jos priklausoma materiali realybė.

Nerijus Milerius

Nerijus Milerius

Nerijus Milerius – originali Lietuvos akademinio lauko figūra, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentas. N. Milerius daug dėmesio skiria įvairiems kultūrą sudarantiems komponentams plačiąja prasme: yra ne tik filosofas, bet ir režisierius, scenarijaus autorius, kino teoretikas.

Emmanuel Levinas

Emmanuel Levinas

Levino filosofiniam gyvenimui didžiausią įtaką padarė keturi įvykiai. Pirmasis yra gimimas. Levinas gimė 1906 m. sausio 12 d. litvakų šeimoje Kaune. E. Levinas kone iš karto buvo įmestas į rytų Europos žydų kultūros lauką, augo kalbėdamas rusų bei jidiš kalbomis.

Pierre-Félix Guattari

Pierre-Félix Guattari

Pierre-Félix Guattari (1930-1992) – prancūzų psichiatras, mąstytojas, prieš psichiatriją nukreipto judėjimo 1960-70 m. lyderis, kovojęs prieš nusistovėjusias ideologija ir praktikas psichoanalizėje, filosofijoje ir sociologijoje.