Not a person

Filosofinių veiklų savaitė

Metai dar neprabėgo, o jau galime teigti, kad mums jie buvo išskirtiniai. Vilniaus knygų mugėje mus aplankė daug filosofijai įsipareigojusių piliečių, per vasarą sugebėjome parengti net devynias paraiškas LKT, sudalyvauti mobilumo stažuotėje aplankant Londoną, Paryžių, Briuselį. Šiais metais jau išleidome tris knygas, o iki metų galo planuojame dar bent tris (Rosenzweigo „Išganymo žvaižgdę“, Sartre‘o „Įsivaizduojamybę“ Despret „Ką pasakytų gyvūnai jeigu užduotume jiems tinkamus klausimus“ ir galbūt vieną, kitą siurprizą). Taip pat pradėjome aktyviai leisti elektronines knygas – iki metų galo suskaitmeninsime dešimt Platono dialogų. Leidyboje sugebėjome atrasti palaikymą ir stabilumą tačiau tuo neapsiribojome. Praėjusi savaitė buvo tam tikras šių metų riboženklis, nes sužibėjome ne tik kaip leidykla, bet ir kaip filosofinėmis veiklomis užsiimanti organizacija. 

Pirmadienį (2023.09.25) vyko Phi vadovo Tomo Šinkūno disertacijos „Aurelijaus Kolnajaus daugialypis šleikštulys: nuo klasifikacijos iki pirminės šleikštulio sampratos“ gynimas. Disertacijai vadovavo prof. Dalius Jonkus, gynimo tarybą sudarė dr. Danutė Bacevičiūtė, doc. Dr. Jurga Jonutytė, doc. Dr. Mintautas Gutauskas, prof. Dr. Saulius Geniušas ir prof. Dr. Nicolas de Warren. Rezultatas – daktaro laipsnis Tomui Šinkūnui, disertacija pripažinta išskirtine. Taigi, nuo pirmadienio leidyklos vadovas yra filosofijos mokslų daktaras.

Antradienį ir trečiadienį (2023.09.26–27) vyko dviejų dienų tarptautinė konferencija „Phenomenological Concept of Sedimentation and its Application“ prie kurios organizacijos prisidėjo ir Phi. Pirmąjį plenarinį pranešimą skaitė prof. Saulius Geniušas pavadinimu „From the Phenomenology of Reactivation to the Hermeneutics of Innovation: Paul Ricœur’s Hermeneutical Concept of Sedimentation“, o antrąjį skaitė prof. Nicolas de Warren pavadinimu „Sedimentations for the Future: Epic Waste and the Pollution of Eternity“. Konferencijoje pranešimus skaitė per 25 filosofai, istorikai atvykę iš įvairių pasaulio šalių. 

Ketvirtadienį (2023.09.28) kartu su Nicolas de Warren, Mintautu Gutausku, Basiliu Vassilicos, Teodora Grigaite aplankyta Ignalinos Atominė Elektrinė. Nerimastingai trepsėjome ant reaktoriaus, įnirtingai maigėme įvairius mygtukus. Visi lankytojai sutiko, kad tai buvo įdomiausia metų ekskursija, o Nicolas de Warren ir Basiliui Vassilicos tai buvo ypatingai pravarti patirtis, nes jie rengia filosofinę studiją skirtą branduolinėms atliekoms.

Penktadienį (2023.09.29) dalyvavome Vilniaus Universiteto filosofijos fakultete organizuotose paskaitose. Nicolas de Warren „Shall We Ever Rest in Peace? A Requiem for the Anthropocene“, Basil Vassilicos „Stable evaluative landscapes and the place of waste therein: some thoughts and questions from Mary Douglas“, Roland Breeur ir Elad Magomedov „Waste and creatio (dis)continua“.

Neabejojame, kad visos šios veiklos turės filosofinį, kultūrinį atgarsį ne tik Lietuvoje. Patys tikimės sulaukti bent kelių šios veiklos rezultatų, tačiau apie tai galėsime plačiau pranešti kitais metais.