Not a person

Kodėl svarbus „Išganymo žvaižgdės“ pasirodymas lietuvių kalba?

2023 m. lapkritį vykęs Franzo Rosenzweigo knygos Išganymo žvaigždė pasirodymas svariai papildė filosofinių veikalų lietuvių kalba gretas. Vertimasaktualus besidomintiems religine, filosofine mintimi, filosofine klasika, įvairioms religinėms bendruomenėms.

Šis Rosenzweigo veikalas yra svarbus kultūriniam laukui nes atveria galimybę lietuviškai kalbančiai sąmonei persvarstyti filosofijos ir religijos santykį, esmiškiau ir sistemiškiau pažvelgti į religinę problematiką, tačiau taip pat ir prisideda prie konceptualinio, lingvistinio aparato kūrimo, kviečia diskusijai apie religinę, teologinę patirtį ir jos svarbą asmeniui. 

Tai be galo svarbus veikalas tiek religinės, filosofinės minties tyrinėjimams, tiek žydiškosios, tiek krikščioniškosios minties tyrinėjimams. Jo leidyba toliau pildo esminių klasikinės, religinės filosofijos veikalų gretas. 

Išganymo žvaigždę sudaro per 544 puslapių, kalba sudėtinga, skaitymas reikalauja susikaupimo, o mąstymas – laiko. Akivaizdu, kad Išganymo žvaižgdė nebus pati populiariausia metų knyga, tačiau be jokios abejonės, ji pretenduos į svarbiausius dešimtmečio vertimus. 

Knygos vertimui ir leidybai pavyko suburti filosofijos, filologijos profesionalus: vertėją Antaną Gailių, redaktorę Giedrę Sodeikienę. Knygą finansavo Goethe institutas Lietuvoje ir Lietuvos kultūros taryba.