Not a person

Laurynas Adomaitis

Laurynas Adomaitis – filosofijos mokslų daktaras, vertėjas, daugybės kultūrinių ir mokslinių publikacijų autorius, o šiuo metu – dirbtinio intelekto, dirbtinio intelekto etikos bei kibernetinio saugumo tyrėjas. Lauryno Adomaičio moksliniai-filosofiniai interesai yra itin platūs. Keli iš jų – Naujųjų amžių filosofija, metafizika, R. Descartes’o, B. Spinozos, G. Leibnizo filosofija.

Laurynas Adomaitis savuosius bakalauro bei magistro laipsnius įgavo Vilniaus universitete, o daktaro disertaciją apie Gotfriedą Wilhelmą Leibnizą apsigynė prestižiniame universitete – Scuola Normale Superiore Pizoje.

Be vertimo, filosofinių tekstų rašymo, buvimo įvairių mokslinių, meninių, filosofinių temų tyrėju, L. Adomaitis taip pat užsiima dramaturgija:  2018 metais debiutavo Lietuvos nacionalinio dramos teatre, parašęs Alisos, Voiceko (kartu su režisieriumi ir koncepcijos autoriumi Antanu Obcarsku) interpretacijas.

Domėjimasis moderniąja filosofija atsispindi filosofo verčiamų tekstų pasirinkimuose: L. Adomaitis yra išvertė šiuos veikalus: A. Conway Seniausios ir naujausios filosofijos pradai: apie Dievą, Kristų ir kūriniją, kitaip sakant, apie dvasią ir materiją apskritai bei Barucho (Benedikto de) Spinozos Teologinis-politinis traktatas.

Vertimai