Not a person

Trys nauji kūriniai mažiesiems mąstytojams

Skubame pranešti, jog pagaliau išsipildė mūsų mažas noras ir toliau galime tęsti Mažųjų Platonų istoriją, leisdami aštuntąją, devintąją ir dešimtąją šios serijos knygeles! Mažųjų Platonų serija, tai filosofinė knygučių serija vaikams nuo 9 metų, kurios autoriai imasi iššūkio perteikti didžiųjų mąstytojų tyrinėtus klausimus bei metodus, jų nesupaprastindami ir kartu nenuslysdami į biografinį pasakojimą. Būtent tuo ir, išskirtinėmis siurrealiomis iliustracijomis pasižymi naujosios šios serijos knygos – Įsimylėjęs Sokratas, Štai taip Nyčė kalbėjo ir Kierkegoras ir undinė.

O kas geriau kremtasi sėdint prie jūros ar deginantis ant hamako, ilsintis nuo mokslų, jei ne išskirtinę vaizdo ir teksto dermę puoselėjančios knygos apie Vakarų filosofijos garsenybes Sokratą, Soreną Kierkegorą ir Frydrichą Nyčę?

Įsimylėjęs Sokratas (Pagal Platono Puotą) – tai istorija, papasakota Salimo Mokaddemo, kurią perskaičius pasidaro aiškiau, kas būtent ta meilė yra, atskleidžiamos pagrindinės Platono veikalo Puota, arba Apie meilę mintys, skirtos šiai, svarbiausiai egzistencijos temai, nagrinėti. Įsimylėjęs Sokratas ne tik moko pažinti meilę ir daugybę jos veidų, tačiau taip pat apie Sokrato gyvenimą, Platono kūrybą, o kartu ir ugdo filosofijos išraiškos formą – parodo, kaip mintis galima reikšti pasitelkiant ironiją, komediją, gyvą kalbėjimą.

Line Faden-Babin ir Jakobo Rachmanskio papasakota istorija Kierkegoras ir undinė tyrinėja melancholiškus filosofo Soreno Kierkegoro mintijimus ir pačią jo asmenybę perkelti į vaikams suprantamą kalbą – per istoriją, kurioje vaizduojama sutrikusi, nerimo kupina undinėlė, klausianti kierkagaardiškųjų klausimų: kaip tapti tikru žmogumi (arba, tikra undinėle)? Kaip tapti savimi? Kaip gyventi tiesoje ir dėl to nebūti neviltyje? Šioje pasakoje randame elementų, susijusių su filosofo kilme: šaltą jūrą, Andersono undinėlę, Kopenhagą – jos rytinį turgelį, kuriame pardavinėjama žuvis, vaikšto prašmatniomis suknelėmis apsitaisiusios moterys (gal ir Regina kur elegantiškai praplaukė…)

Štai taip Nyčė kalbėjo – istorija, papasakota Nathalie Prince bei Christophe’o Princeo, iliustruota talentingojo Yanno Damezino, būtent ir apsiima šiuo iššūkiu – pristatyti vieno iš ekscentriškiausių Vakarų filosofų mąstytojų gyvenimą bei jo pagrindines filosofines idėjas.

Jaunoji(-asis) (ir ne tik) skaitytoja(-s) kviečiama(-s) per intriguojančios istorijos pavidalą apsvarstyti pagrindines Nietzschės filosofijos temas – savęs pranokimą, suabejojimą kaltės jausmu grindžiama morale, kartu kontempliuoti Dievo, Antžmogio, amžinojo sugrįžimo vaizdinius.

Kiekviena knygelė įtraukia savo istorija, panardina į filosofijos, alegorijų, ryškių vaizdinių kupiną pasaulį.